Тема уроку. Потреби. Навички і звички людини, їх розвиток з
віком. Вплив звичок на здоров’я. Корисні та шкідливі звички. Чинники формування
звичок.
Мета: продовжити формувати уявлення про потреби навички,
звички, про чинники, що впливають на формування звичок;
навчити аналізувати свої звички, створювати план
формування корисної звички;
розвивати вміння і навички здорового способу життя;
мотивувати учнів формувати корисні для здоров’я
звички.
Обладнання: підручник, зошит, таблиця, схема «Здоровий спосіб
життя», картки.
Хід уроку
I. Організація навчальної діяльності учнів
II. Руханка – привітанка «Добрий день»
Треба разом привітатися
Дружно й весело сказати:
Добрий день.
Один одному всміхнутися:
Добрий день.
Дружно всі сідаймо
і заняття починаймо
III.
Обговорення понять: потреби, звички, навички.
1.
Навести приклади до кожного поняття
2.
Чи одинакові потреби, навички, завички у підлітків?
3.
Чи впливають негативно потреби, навички, звички на
здоров’я.
4.
«Здоров’я набагато більше залежить від наших звичок і
харчування, а ніж від лікарського мистецтва» Джон Леббок.
IV.
Повідомлення теми та мети уроку.
Усі
знають: посієш вчинок, пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш
характер – пожнеш долю.
Потрібно
навчитися формувати навички і звички, корисні для життя.
IV. Звичка – це
те, що ви робите систематично.
Американське
медичне видання назвало чотири звички, необхідно для здоров’я і активного
довголіття
1.
Відмова від куріння.
2.
Щоденне споживання овочів і фруктів.
3.
Дотримання оптимальної ваги.
4.
Фізичні навантаження до 2,5 годин на тиждень.
V. Завдання групам
I. Фізичне здоров’я
II.
Соціальне здоров’я
III. Духовні
потреби (пізнавальні)
Які звички шкідливі, які корисні завдання
Завдання
I. Чому люди мають шкідливі звички?
II. Чому люди не мають шкідливі звички (не всі)?
III. Які чинники мають вплив на звички?
VI. Обговорення
1. Які навички полегшують життя?
2. Чи легко змінити шкідливі звички?
VI. Руханка
Всі підняли руки – раз!
На носках стоїть весь клас.
Два - присіли,
руки вниз,
На сусіда не дивись.
Будемо дружньо ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
VIII. «Гра, які звички»
Колір червоний – шкідливо
Колір зелений – корисно
1.
Допомога слабим, малим, хворим.
2.
Брати до рота ручку, олівці.
3.
Гризти нігті.
4.
Вітатися під час зустрічі.
5.
Говорити неправду.
6.
Довго сидіти перед телевізором, комп’ютером.
7.
Постійно грати на телефоні.
8.
Постійно жувати жуйку.
9.
Робити ранкову гімнастику.
10.Палити.
11.Дражнитись.
12.Ходити босоніж.
13. Лягати пізно
спати
14.Їсти багато
солодкого.
15.Сваритися.
16.Запізнюватись.
17.Розмовляти на
уроці.
18.Вживати
ненормативну лексику.
19.Списувати
домашні завдання.
20.Дотримуватися
режиму дня.
21.Усміхатися.
22.Бути
пунктуальним.
23.Бути
доброзичливим.
ІХ. Повідомлення
Звички – це дії і вчинки, виконання яких стало
потребою людини. Це дії, які закріпилися в нашій поведінці внаслідок
багаторазового повторення. Корисних звичок багато, які сприяють зміцненню
здоров’я: пунктуальність, охайність, ввічливість, заняття спортом, дотримання
правил гігієни, складання речей, допомога батькам, правдивість. Корисні звички
саме тому так і називають, бо приносять людям користь. Корисних звичок важливо
набувати з дитинства. Шкідливі звички знищують захисні сили організму, можуть привести
до захворювання.
Вони сильніші
за людей, а люди їх раби, схиляють голови. Як ви вважаєте: соціальне оточення,
умови, у яких живе людина, впливають на формування звичок, як саме.
Х. Обговорення питань. Від кого залежить формування
звичок?
ХІ. Пояснення: 1. Звичка – друга натура
2. Побороти шкідливі звички легше побороти сьогодні,
ніж завтра
3. Не кажи – не вмію, а кажи – навчуся.
ХІІ. Що означає: бути здоровим (значить бути веселим,
життєрадісним, щасливим, жити цікаво, активно, відмовитися від шкідливих
звичок). Слова китайського філософа Лао – Цзи «Той, хто може подолати іншого –
сильний, а той хто може подолати себе - могутній»
ХІІІ. Рефлексія. Закінчи речення «На цьому уроці …»
ХІV Домашнє завдання. & 11, проект «Які звички мене потрібно формувати».
Немає коментарів:
Дописати коментар